معرفی انواع کانکس

by کانکس in آگوست 15, 2019

معرفی انواع کانکس

کانکس یا همان بناهای پیش ساخته در صنعت ساختمان می توانند اهمیت زیادی داشته باشند. کانکس ها انواع  مختلفی د ارند و ما امروز در مورد انواع کانکس اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

همچنین بخوانید: معرفی انواع در ضدسرقت + عکس

کانکس پلیس

برای استقرار در جاده‌های بین ‌راهی نیروی انتظامی از کانکس پلیس استفاده می‌ کند. شما میتوانید این کانکس ها را در محل‌های مختلف شهر که برای برقراری نظم استفاده می شود ببینید. کانکس پلیس به دو صورت ثابت و سیار (چرخ دار) ساخته می شوند.

کانکس اورژانس

کانکس اورژانس را که با نام کانکس پزشکی نیز می شناسند برای اسکان دادن سریع بیماران و مصدومان استفاده می شود. کانکس اورژانس را برای فعالیت های مهم پزشکی که در حوادث جاده ای به خصوص در جاهای صعب العبور و دور افتاده باید به سرعت انجام شود قرار می دهند. اینها نوعی از کانکس با امکانات پزشکی هستند که در حقیقت به صورت یک درمانگاه سیار استفاده می شود.

کانکس اداری

کانکس های اداری می توانند برای استفاده های موقت و یا دائمی انتخاب شوند. به کانکسی که به منظور ایجاد دفتر و کارهای اداری مورد استفاده قرار می گیرد کانکس اداری می گویند.

کانکس مسکونی

بیشتر کار ساخت این کانکس ها در کارخانه صورت می‌گیرد و در نتیجه آلودگی چندانی برای محیط زیست ندارد خیلی زود ساخته و تحویل داده خواهد شد. این کانکس ها امروزه بسیار پرکاربرد بوده و در مناطق سیل زده و زلزله زده نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی از پر استفاده ترین کانکس ها در سطح شهر می باشند که جهت مصارف مختلف اعم از پارک ها، مساجد، کارگاه های ساختمانی، محل های استراحت بین راه شهر ها دانشگاه ها ، مدارس و سایت پروژه های صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی، کنار سواحل دریا، معابر عمومی شهری، ساختمان های نیمه کاره مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی انواع کانکس

معرفی انواع کانکس

کانکس رستوران

به کانکس هایی که مخصوص استفاده به عنوان غذاخوری ، رستوران، فست فود و کافی شاپ طراحی شده اند کانکس رستوران می گویند. این کانکس ها تمام امکانات یک آشپزخانه کامل را دارند و از سرویس بهداشتی و لوله کشی کامل نیز برخوردار هستند.

کانکس مدرسه

کانکس مدرسه با هدف ایجاد مدارس در نقاط محروم کشور و یا راهکاری برای تشکیل کلاس درس در مناطق عشایری و روستایی تولید میشود که با اندازه های مختلف و تعداد کلاس های مختلف میباشند و ساختار دو لایه دارند که در بین این دو لایه از عایق حرارت و صدا استفاده شده است.

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی اتاقکی است که اکثرا برای سازمانها ، ادارات , پادگان ها ، کارخانجات و یا شرکت هایی که نیاز به حفاظت و حراست فیزیکی دارند استفاده می شود. در این کیوسک ها بایستی پروژکتوری تعبیه گردد تا محیط اطراف را برای دید نگهبان روشن نماید.

کانکس فروشگاهی

در مدارس از کانکس فروشگاهی به عنوان محلی برای فروش تغذیه مناسب برای دانش آموزان استفاده میکنند. از کانکس های فروشگاهی در بازارچه های موقت به عنوان غرفه فروش، مرکز فروش میوه و تره بار و نمایشگاه نیز استفاده میشود.

کانکس مطبوعاتی

کانکس مطبوعاتی به کیوسک روزنامه فروشی معروف است از نمونه کانکس هایی است که در سطح شهر بسیار کاربرد دارد.

کانکس کاروان

کانکس کاروان یک نوع کانکس کامل است که برای کسانی که قصد مسافرت های متعدد به نقاط گوناگون را دارند و به محلی برای سکونت و استراحت نیاز دارند، طراحی شده است. در داخل این کانکس ها محل هایی برای نصب مبلمان و ملزومات یک واحد مسکونی تعبیه شده است و تا مقدار زیاد شبیه به کانکس های مسکونی می باشند. با این تفاوت که از نوع کاملا متحرک می باشند.

 

اگر شما نیز در تولید کننده یا فروشنده  انواع کانکس هستید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید

 

تماس با ما

 

Leave a Reply